نحوه محاسبه وزن فریت بار

  • نحوه محاسبه وزن فریت بار چگونه است ؟

نحوه محاسبه وزن برای سرویس فریت بار یکی از اصلی ترین سوالاتی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. بطور کلی هزینه ارسال بار یکی از اولین مسائلی است که در هنگام مسافرت و یا مهاجرت به آن فکر می‌کنیم. باید موارد مهمی را مدنظر داشته باشید از جمله اینکه بار شما چه نوع باری است، چقدر وزن و حجم دارد و کدام روش حمل مناسب آن است و… در صورتی که شما قصد مسافرت و یا مهاجرت دارید بهتر است از روش محاسبه وزن در فریت بار باخبر باشید.( How to Calculate Volumetric Weight for Road, Air and Sea Freight )

طبیعی است که هزینه های فریت بار برای شما حیاتی باشد. شرکت تهران ایر فریت با بیشت از ۵۰ سال تجربه در صنعت حمل هوایی درکنار شماست تا از صفر تا صد فریت بار و یا حمل هوایی را انجام دهد. برای مشاوره در مورد حمل بار و یا استعلام قیمت و هزینه وزن حجمی بار خود می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نحوه محاسبه وزن فریت بار

تلفن دفتر فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام

  • وزن باسکول در فریت بار چیست؟

در فرایند ارسال هوایی بار به هر نقطه از دنیا در سه محل بار شما توسط باسکول توزین میشود : گمرک کشور مبدا، شرکت هواپیمایی و گمرک کشور مقصد. پس از توزین عدد بدست آمده بر روی باسکول با مدارک بار که توسط فرستنده بار تهیه شده است،  مقایسه میشود. در صورت وجود هرگونه تخلف و یا تفاوت در اظهار فرستنده بار و وزن باسکول در گمرک، فرستنده بار مسئول بوده و احتمال وجود جرایم مالی و یا ضبط بار میباشد.

  • وزن حجمی در فریت بار چیست ؟

در مورد وزن حجمی لازم است بدانید تمامی شرکت های هواپیمایی جهت یک متر مکعب بار تقریبا 167 کیلوگرم شما را شارژ می نمایند. یعنی اگر شما باری داشته باشید که سبک باشد (مثلا ۱۲۰ کیلوگرم) و حجم آن یک متر مکعب باشد بنا بر قوانین شرکت هواپیمایی وزن محاسباتی بار شما 167 کیلوگرم درج خواهد شد.

اما در صورتی که بار شما با حجم یک متر مکعب دارای وزن ۳۰۰ کیلوگرم باشد شما طبق همین قانون ملزم به پرداخت هزینه فریت بار جهت ۳۰۰ کیلوگرم هستید. نحوه اندازه گیری وزن حجمی نیز ، اندازه طول ضرب در عرض ضرب در ارتفاع هر جعبه ، به سانتی متر ، تقسیم آن عدد به ۶۰۰۰ است. در صورتی که عدد به دست آماده از وزن جعبه شما بیشتر باشد « عدد به عنوان وزن محاسباتی بار» شما توسط شرکت هواپیمایی در نظر گرفته می شود.

  • هزینه ارسال بار با تعیین وزن محاسباتی بار

هزینه ارسال بار در فریت بار یا حمل هوایی بار به فرودگاه‌های مهم دنیا از نحوه توزین خاصی پیروی می‌کند.معیار توزین جهت ارسال بار هوایی به دو صورت است :‌

  1. عدد روی باسکول گمرک
  2. وزن حجمی مطابق قوانین ایرلاین

در صورتی که هر ۱ متر مکعب بار شما روی باسکول بیش از ۱۶۷ Kg باشد، عدد روی باسکول به عنوان وزن محاسباتی بار شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر هر ۱ متر مکعب از بار شما وزنی کمتراز ۱۶۷ کیلوگرم داشته باشد طبق قوانین شرکت هواپیمایی حداقل وزنی که برای یک متر مکعب بار شما در نظر می‌گیرند همان ۱۶۷ کیلوگرم خواهد بود ، قطعا یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود شما با شرکت های حمل کننده بار مختلف تماس بگیرید ، استعلام  نرخ و رسیدن به بهترین قیمت است. این مسأله‌ای است که بسیار به نحوه محاسبه وزن بار شما بستگی دارد.

نحوه محاسبه وزن فریت بار

تلفن دفتر فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام

اول از همه اینکه اگر قصد مهاجرت دارید حتما وسایل ضروری خود را همراه ببرید، زیرا بعضی از وسایل به دلیل حجیم بودن و یا سنگین بودن ، وزن بار شما رو بالا می‌برد و باعث افزایش هزینه های شما می شوند. نکته مهم اینکه  چیزی که شما از بارتان در منزل یا حتی در مورد بارهای تجاری که قصد صادرات آنها را  دارید از وزن بار تخمین میزنید وزن خالص است.

برای نحوه محاسبه این وزن به شما پیشنهاد می‌کنیم تمامی باری که می خواهید ارسال کنید را در یک گوشه جمع کنید، بعد از این کار حدود حجم بارتان را به مترمکعب تخمین بزنید اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ایرلاین ها  برای محاسبه وزن نهایی فریت بار شما کاری به وزن خالص ندارند چون زمانی که بار شما می خواهد به صورت هوایی فرستاده شود به آن سر دنیا باید کاملا به صورت تخصصی بسته بندی شود.

برای مثال  اگر بار شما شکستنی نباشد داخل کارتن های مخصوص حمل هوایی باید توسط شرکت های بسته بندی تخصصی فریت بار بسته بندی و داخل گونی پیچیده شود. همچنین بار باید ترجیحا روی پالت گذاشته و تسمه‌کشی شود.  ! در صورتی که بار شما شکستنی باشد باید حتماً باید داخل جعبه های چوبی قرار گیرد و با فوم و ضربه گیر کاملا بسته بندی شده تا آسیب نبیند. ایرلاین ها برای محاسبه وزن فریت بار شما Gross Weight رو در نظر میگیرند یعنی وزن بعد از بسته بندی و همینطور حجم بار شما را که ما نحوه محاسبه حجم بار را هم برای شما توضیح دادیم.

نکات مهم نحوه محاسبه وزن فریت بار

یه نکته مهم دیگه در محاسبه وزن فریت بار در مواقعی هست که شما می خواهید خرده بار یا همون اضافه بار مسافری با همون فریت بار مسافری انجام بدید ، این یعنی چی؟! یعنی زمانی که یک مسافر می خواهد با خودش بار کمی ببره مثلا در حد 30 یا 40 کیلوگرم و عقلانی هم هست که بابت اون جریمه اصافه بار پرداخت نکنه ! نکته مهم در مورد این مدل بارها این هست که ایرلاین ها زیر 45 کیلوگرم بار رو با شما قیمت همون 45 کیلوگرم محاسبه می کنند

یعنی شما چه 20 کیلوگرم بار ارسال کنید چه 45 کیلوگرم باید یه هزینه رو پرداخت کنید پس به نفعتون هست اگر قصد ارسال بار زیر 45 کیلوگرم رو دارید اگر وسایلی دارید که میتونید بهش اضافه کنید ، حتما این کار رو انجام بدید.

حالا اگر نیاز به اطلاعات و مشاوره بیشتر در زمینه محاسبه وزن فریت بار و هزینه های مربوط به ارسال هوایی بار رادارید به صفحه 6 نکته در مورد صرفه جویی در هزینه حمل هوایی در قسمت راهنمایی وب سایت ما مراجعه کنید و یا پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما دقیق تر شما رو راهنمایی کنن ، از طرفی مجموعه ما میتونه از صفر تا صد پروسه پردردسر فریت بار رو از بسته بندی تا پیک آپ و انجام امور گمرکی رو برای شما با مناسبترین هزینه و در سریعترین زمان انجام بده ، همین الان با ما تماس بگیرید تا ما در سریعترین زمان در محل شما حاضر بشیم.