راهنمایی

ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور

ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور

تلفن دفتر فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام

“ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور” یکی از پر درخواست‌ترین اقلام برای ارسال به خارج از کشور است، علاوه بر مسافران و مهاجرینی که قصد اقامت در خارج از کشور را دارند و به خاطر وابستگی به دنبال راهی برای ارسال حیوان خانگی خود هستند.

 گاهی ممکن است افراد برای اقوام و خانواده خود که در خارج از کشور اقامت دارند قصد ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور را داشته باشند و دنبال بهترین راه برای انجام این امر و آگاهی از قوانین و محدودیت‌های آن باشند. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای حمل هوایی حیوانات به خارج از کشور و نکات مهم حول این مساله پرداخته‌ایم.

مجموعه تهران ایر فریت سال‌هاست که در زمینه فریت بار و حمل هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور در فعالیت است و با تجربه‌ای که در این زمینه کسب کرده آماده خدمت رسانی به شما مسافران و صادرکنندگان محترم است. 

این مجموعه در زمینه بسته بندی تخصصی، پیکاپ، انجام تشریفات گمرکی و… نیز فعالیت می‌کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر از کارشناسان این مجموعه با شماره‌های درج شده تماس بگیرید. 

 

ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور

 

تلفن دفتر فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام

شرایط ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور

“ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور” دارای شرایط و مراحل خاص خود است که از آن می‌توان به نوع حیوان و نژاد آن، اندازه و سن حیوان، کشور مقصد و شرایط آن برای پذیرش حیوان، نوع پرواز و سایر عوامل که تعیین کننده شرایط حمل بار هستند، اشاره کرد. لذا باید قبل از اقدام به انجام هر کاری در این زمینه از کارشناسان مربوط به شرکت حمل هوایی کمک بگیرید.

مراحل ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور

پروسه ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور به خارج از کشور بسیار طولانی است که پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیز از مراحل آن آگاهی داشته باشید.

در ادامه سعی کردیم تمام مراحل را به صورت خلاصه بیان کنیم. در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات لازم درباره شرایط و قوانین ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور از کارشناسان مجموعه تهران ایر فریت مشاوره دریافت کنید.

دریافت مدارک اولیه جهت ارسال که شامل کارت شناسایی حیوان، گواهی واکسیناسیون دوره ای و کارت میکروچیپ است، برای ارسال به هر کشوری خارجی ضرورت دارد. البته مدارک دیگری نیز نیاز است که با توجه به نوع حیوان، کشور مقصد و… تعیین می‌شود.

بیشتر این مدارک را باید از سازمان دامپزشکی و دیگر ادارات مربوطه اخذ کنید که کارشناسان مجموعه تهران ایر فریت همه ضروریات را به اطلاع شما می‌رسانند. 5 مرحله اصلی برای حمل هوایی حیوانات زنده به شرح زیر است.

 • تعیین وقت رزرو برای حمل هوایی حیوان
 • دریافت تایید برای حمل هوایی حیوان از دفتر هواپیمایی در کشور مقصد و شخص گیرنده
 • تحویل حیوان خانگی در فرودگاه به کارکنان شرکت هواپیمایی در روز پرواز
 • انجام امور گمرکی جهت خروج از کشور
 • تحویل حیوان خانگی به شخص گیرنده در فرودگاه کشور مقصد که در بارنامه کتبی مندرج شده است

ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور یکی از پر تقاضا ترین سرویس های حمل هوایی به شرکت های هواپیمایی است، علاوه بر مسافران و مهاجرینی که قصد اقامت در خارج از کشور را دارند و به خاطر وابستگی به دنبال راهی برای ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور هستند.

 گاهی ممکن است افراد برای اقوام و خانواده خود که در خارج از کشور اقامت دارند قصد ارسال حیوان خانگی داشته باشند و دنبال بهترین راه برای انجام این امر و آگاهی از قوانین و محدودیت‌های آن باشند. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای حمل هوایی حیوانات به خارج از کشور و نکات مهم حول این مساله پرداخته‌ایم.

مجموعه تهران ایر فریت سال‌هاست که در زمینه فریت بار و ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور به خارج از کشور در فعالیت است و با تجربه‌ای که در این زمینه کسب کرده آماده خدمت رسانی به شما مسافران و صادرکنندگان محترم است.

این مجموعه در زمینه بسته بندی تخصصی، پیکاپ، انجام تشریفات گمرکی و… نیز فعالیت می‌کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور با کارشناسان این مجموعه با شماره‌های درج شده تماس بگیرید

 

تلفن دفتر فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام

مدارک مورد نیاز برای ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور

یکی از مهم‌ترین مراحل اصلی ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور ارائه مدارک قانونی است. برای ارسال هرگونه شی یا موجود زنده به خارج از کشور مدارک و مجوزهایی نیاز است که حتما در پروسه ارسال حیوان به آن نیاز پیدا می‌کنید‌. در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

 • اصل گواهینامه بهداشتی بین المللی صادره از دامپزشکی کشور مبدا (مدارک باید دارای مهر برجسته و تاییدیه اداره دامپزشکی باشد همچنین به نام شخصی که حیوان را تحویل می‌دهد باشد)
 • مدارک انگل تراپی از دامپزشک متخصص حیوان
 • گواهی تیتر هاری
 • مدارک واکسیناسیون حیوان
 • شناسنامه و کارت میکروچیپ حیوان (وجود کارت ضروری است)
 • ارائه فرم تکمیل شده مربوط به حمل هوایی حیوان خانگی

مدارکی که برای ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور آماده می‌کنید به طور کلی شبیه هم است اما گاهی قوانین کشور مقصد اینطور ایجاب می‌کند که مدارک بیشتر و یا مجوزهای خاصی را به همراه داشته باشید؛ به طور مثال تاریخ انقضای گواهی تیتر هاری برای بیشتر کشورها یک سال است، اما برای ارسال حیوان به کشوری مثل آلمان این گواهی باید برای سه سال انقضا داشته باشد.

ارسال حیوانات به روش فریت بار و باسیستم کارگو یعنی چه؟

فریت بار به زبان ساده یعنی حمل و نقل هوایی انواع بار تجاری و غیر تجاری شامل لوازم منزل، لوازم آشپزخانه، مواد خوراکی، صنایع و… در قسمتی از هواپیما که مختص حمل بار است. ارائه خدمات حمل حیوانات خانگی نیز از جمله سرویس های فریت بار محسوب می‌شود. ( Pet Travel )

حمل هوایی حیوان خانگی در این روش نسبت به اضافه بار مسافری از هزینه کمتر و سرعت بیشتری برخوردار است. برای استفاده از این سرویس کافی است به بخش ترمینال بار فرودگاه امام مراجعه کنید تا نسبت به پرداخت هزینه ها و صدور بارنامه اقدامات لازم را انجام دهید. در صورت نیاز به مطالعه در مورد هزینه های سیستم فریت بار مقاله صرفه جویی در هزینه حمل هوایی را در وب سایت ما مطالعه کنید.

شرایط و مدارک خاص جهت خروج حیوان از ایران 

علاوه بر تمام مراحل و مدارکی که برای  ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور به آن اشاره کردیم مقرراتی نیز وجود دارد که در پروسه ارسال از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از این قوانین وجود مدارکی است که دلیلی بر عدم بیماری حیوان باشد.

هر کشوری قوانین خاص خود را برای پذیرش حیوان دارد و یکی از آن‌ها کنترل بیماری های خطرناکی است که ممکن است حیوان به آن دچار باشد و باعث ایجاد بیماری بین دیگر حیوانات و انسان‌ها شود. یکی از این بیماری‌ها هاری است که کشورها در برخورد با آن به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند.

دسته اول کشورهایی مثل انگلیس و استرالیا که بیماری هاری در آن‌ها کاملا کنترل شده است. در این دسته از کشورها نیاز به ارائه مدارک خاص و قرنطینه حیوان نیست و داشتن میکروچیپ و تیتر هاری برای ورود حیوان کافی است.

دسته دوم کشور هایی هستند که هاری کنترل نشده دارند؛ مثل اتحادیه اروپا و کانادا و… . در این کشورها مدارک ذیل برای ورود حیوان نیاز است:

 • کارت میکروچیپ
 • گواهی تیتر هاری
 • آزمایش خون برای اندازه گیری تیتر آنتی بادی هاری
 • تکمیل و تایید فرم سازمان دامپزشکی کشور
 • گواهی بهداشتی بین المللی از سازمان دامپزشکی کشور

مجموعه تهران ایر فریت با داشتن مجوزهای رسمی، یکی از شناخته شده ترین مجموعه های باربری هوایی فعال در ترمینال بار فرودگاه امام در ایران است. این مجموعه آماده است تا با کادر متخصص خود شما را در تمام مراحل بسته بندی تخصصی، مشاوره رایگان، تشریفات گمرکی و…. با مناسب ترین قیمت همراهی کند.

 

تلفن دفتر فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام

روش های ارسال حیوان خانگی به خارج از کشور

اینکه کدام ایرلاین برای ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور انتخاب میشود،  نقش مهمی در روش ارسال حیوان خانگی به کشور مقصد دارد؛ زیرا برخی از خطوط هوایی به مسافران این اجازه را می‌دهند تا امکان ورود حیوان به درون کابین را داشته باشند که البته این کار در صورتی امکان پذیر است که جثه حیوان و قفس آن کوچک باشد .

اما برخی از ایرلاین‌ها اجازه ورود حیوان را به درون کابین نمی‌دهند و شما باید حیوان را از طریق فریت بار به کشور مقصد ارسال کنید.

همچنین بعضی ایرلاین ها با توجه به قوانین خود حیوان را به صورت اضافه بار مسافری در نظر گرفته و مشمول هزینه می‌دانند اما بعضی ایرلاین ها به عنوان حامی حیوانات عمل کرده و هزینه ای در قبال آن‌ها دریافت نمی‌کنند.

بهتر است قبل از هرگونه اقدام در زمینه ارسال بار از شرکت فورواردری که به تمام قوانین حمل هوایی حیوان خانگی و مقررات ایرلاین ها در ارسال آن‌ها آگاه است مشاوره دریافت کنید تا دچار مشکل نشوید.

مجموعه تهران ایرفریت شما را نسبت به تمامی قوانین ایرلان‌ها آگاه کرده و می‌توانید با خیال آسوده با کمک پرسنل این مجموعه حمل هوایی حیوان خود را به کشور مقصد انجام دهید.

مراقبت از حیوان قبل از ارسال به خارج از کشور

موارد مراقبتی که لازم است قبل از حمل هوایی حیوان به آن توجه داشته باشید شامل موارد زیر است:

 • بهتر است چند ساعت قبل از پرواز به حیوان غذای سبک داده شود. آب و غذای کافی در اختیار داشته باشید تا در طول پرواز در دسترس حیوان باشد.
 • قفس حیوان را به طور کامل ضدعفونی کنید.

برای آگاهی از اطلاعاتی مانند تعداد حیواناتی که می‌توانید با خود به خارج از کشور ببرید، اندازه قفس، نحوه محاسبه هزینه بسته بندی، انجام تشریفات، فریت بار و… از یک شرکت معتبر در زمینه حمل هوایی حیوان خانگی کمک بگیرید.

مجموعه تهران ایر فریت با داشتن کارکنان مجرب و حرفه ای در زمینه ارسال بار به خارج از کشور آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به همراه پاسخگویی به تمام سوالات شما در  زمینه ارسال هوایی حیوانات خانگی به خارج از کشور می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

خدمات تهران ایر فریت در حمل هوایی حیوانات خانگی

مجموعه تهران ایر فریت از جمله مجموعه هایی است که در زمینه بسته بندی، پیکاپ، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه و… فعالیت دارد. کارشناسان این مجموعه با سابقه چندین ساله در زمینه ارسال بار در فرودگاه امام می‌توانند شما را در تمام مراحل آماده سازی و صدور بارنامه برای حمل بار و اقلامی مثل حیوانات خانگی همراهی کنند.

.این مجموعه با ارائه خدمات به تمامی شهرهای ایران این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید به راحت ترین روش اقلام خود را به هر کشور و شهری ارسال نمایید.

بازگشت به لیست